top of page
צילום מסך 2022-10-06 ב-15.46.56.png

אורי הוא גיבור על

למה? משום שהוא יודע לעזור לעצמו!

יש לו יכולת לאהוב את כל הרגשות שבתוכו

איך הוא עושה את זה?

בואו נגלה יחד...

50945972_2207562299266438_8575903930276380672_o.jpg

בנימה אישית

את ספר הילדים אורי הוא גיבור על, כתבתי בעקבות ״מודל שוני״ אותו פיתחתי, המדבר על מתן מקום לרגש כחלק מבניית החוסן האישי של ילדים באמצעות כלים להתנהלות, מתוך המקום הפנימי הנכון לכל אחד ואחת. כך שבזמן "אמת" האוטומט הרגשי יהיה מקדם, מצמיח, מועיל ומחבר ויאפשר להוציא מהכוח אל הפועל תוצאה מיטיבה.

הספר כתוב באופן קליל, ברור ונגיש לילדים ולהורים גם יחד ועם זאת, מלא בתובנות שניתן ליישם מיד.

שימו לב! הספר אינו מנוקד בכוונת מכוון וזאת על מנת שהוא ישמש לחוויה משותפת הורה וילד, ליצירת שפה משותפת והבנה רגשית הדדית.

שרה ערבה

צילום מסך 2022-10-03 ב-17.50.14.png

מיהו שוני ואיך הוא קשור לאורי גיבור על?

שוני הוא דובי חביב שבתוכו יש מגוון רגשות, ממש כמו אצל כל אחד ואחת, באמצעותו למדים אורי והקוראים הצעירים לגלות את מגוון הרגשות בתוכם, להבין את המשמעות שלהם ולתת להם מקום ולגיטימציה, מתוך הבנה שמה שמתרחש אצלם הוא כרגע מדויק ומתבקש ושזה בסדר להרגיש כרגע ולחוות את מה שהם חווים, מכיוון שזה מתוך הסדר הפנימי הייחודי של כל אחד ואחת.

ספר הילדים אורי גיבור על הוא לא עוד ספר ילדים, הוא ספר בעל ערך מוסף:

  • הוא מהנה

  • הוא מלמד

  • הוא מאפשר אימון ותרגול הרגשות

משחקים עם שוני.png
על ״מודל שוני״

מודל שוני יוצא מתוך הבנה שבכל רגע יש בתוכנו את כל מנעד הרגשות בו זמנית. ולכן כשארוע כלשהו מתרחש או שעולה בנו מחשבה כלשהי, אנחנו מגיבים מהאוטומט שלנו- ממנעד הרגשות שיש בתוכנו ומתוך הסדר שכרגע מתרחש.

כשאנחנו בהתבוננות על סדרם וגודלם של ״החלקים״ אנחנו יכולים לבחור האם זה כרגע הסדר שנכון ומדוייק לנו.
 

האוטומט שלנו נבנה ומתקבע לאורך השנים ואנו מתנהלים מהחלק שהכי גדול באותו הרגע. 
המודל מלמד אותנו קודם כל לזהות מהו החלק הגדול שכרגע נמצא ולהבין שיש לנו את כל היכולות וגם אם כרגע האוטומט נמצא על החלק הגדול שאינו מביא אותנו לחיבור מיטבי עם עצמנו או עם הסביבה, יש לנו את הזכות והבחירה ליצור במודע אוטומט חדש.

המודל מלמד אותנו לקבל את עצמנו ואת הרגש שכרגע גדול בנו, ללא שפיטה ולהחליט האם נרצה לשהות בתוכו עוד כמה רגעים, או לא. והכי חשוב - שיכולת הבחירה היא בידנו.

הספר אורי גיבור על, מלמד את הילדים הצעירים להתבונן, לתרגל ולהבחין באוטומט ואף לשנות אותו.

הנה מה שאמר איתמר על הספר
00:00 / 01:15
צילום מסך 2022-10-06 ב-7.35.23.png
הספר.png

איתי בן ה 5 מלמד את הילדים בגן שהמודל קליט ומובן ומספר להם על החוויות שלו בעקבות קריאת הספר.

צילום מסך 2022-10-06 ב-7.04.11.png

תוך 14 ימי עסקים

חשבתי שאולי תרצו לדעת

מה כל כך מיוחד בספר הזה?

הספר הוא מיוחד מכיוון שהו חלק ממכלול רחב של שיטה המלמדת את הילדים (וגם את ההורים) להתנהל באופן מיטבי מול מנעד הרגשות העולים בסיטואציות שונות בחיים. ולמרות שהספר מלמד, הוא לא דידקטי אלא מהנה. זהו ספר שניתן לחשוב אליו שוב ושוב ובכל פעם ללמד משהו חדש.

01

לאילו גילאים הספר מתאים?

הספר מתאים לגילאי 5 עד 7 ועד בכלל. להורים, למורים, ליועצים, לסבים וסבתות ומתנות לשכנים. 
חשוב לדעת שהוא אינו מנוקד מפני שהוא מיועד ליצור רגע אוטנטי אינטימי וחיבור בין הילד (שבי) לילד שלי.

02

האם זה ספר טיפולי?

הספר אינו ספר טיפולי. זהו ספר הפותח צוהר לעולם שבו אנו מתוודעים למנעד הרגשות שלנו, במאפיינים של כל רגש ובלגיטימציה של כל אחד ואחד. באמצעות מודל ילמד הילד לזהות מאיזה סדר הוא מתנהל כרגע, לזהות האם הוא מקדמו – מחזק או מחליש את החוסן האישי -  ולבחור לייצר סדר פנימי וחיצוני חדש, מכיל ומאפשר.

03

האם לא מספיק פשוט לדבר על רגשות? 

לדבר על רגשות זה תמיד מבורך ואפילו רצוי, אולם בנוסף לשיחה על רגשות הספר מכוון אותנו להבין איך כל רגש פועל, מה הוא מפעיל אצלנו, איך לקבל אותו ואיך הסביבה רואה אותו ומתייחסת אליו והכל באופן נעים וסיפורי. הספר פותח צוהר לעולם הרגשות לא רק לילדים אלא גם להורים, לסבא וסבתא, למחנכים ולכל מי שקורא אותו.

04

איפה אוכל ללמוד עוד על השיטה?

ניתן ליצור איתי קשר ואספר לך כל מה שחשוב לדעת על השיטה ועל האופן בו ניתן ללמוד אותה ולהשתמש בה. הטלפון שלי הוא 054+7915113 ניתן להשאיר הודעה ואחזור.

05

האם אפשר לרכוש את הספר בחנויות?

כרגע ניתן לרכוש אאת הספר רק דרך האתר או ברכישה ישירה מולי.

06

״ספר מתוק, מלווה באיורים המעצימים את המסר. יצאתי למסע דרך הספר כשמלווים אותי שוני הדובי, גלימת חלום ודימיון, שרקן וארנב ואבאמא קשובים ומכילים המדברים בשפת התיווך שמתאימה לנפשו של הילד. מאפשרים לילד לארגן ולווסת רגשות סוערים, להתמודד בתיווך עם מצבים מורכבים מפחידים, כמו צבע אדום ולצלוח ארועים יומיומיים, כאילו רגילים המלווים את הילד במגע מיטיב, נעים ורך ומרגיע ומבססים אצלו את החוסן האישי, האיזון והשלווה הפנימית, הכרת הטוב והכרת תודה, נוטעים את היכולת למבט אמפטי וחומל לעצמם ולזולת. סוף סוף ספר עם מסר פסיכו חינוכי שנעים לקרוא בלי שיביא אותי לנוע באי נוחות.
בספר אורי יוצא למסע גיבור, הספר מזמין כל ילד שקורא בו, לצאת למסע הגיבור היחודי לו
תודה רבה! עכשיו אני משוכנעת לגמרי שהפרויקט הזה הוא השליחות שלך!
bottom of page